Rozmowa kwalifikacyjna online - Gdynia, Koszalin

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się zaprezentować

Inni ludzie oceniają nas po wyglądzie. Jest to smutna prawda, jednak nie mamy na ten fakt wpływu. Jeżeli przed nami rozmowa kwalifikacyjna, koniecznie powinniśmy zadbać o nasz wizerunek. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że nie musimy być piękni jak modele i modelki z okładek czasopism. Nasz wygląd powinien być schludny, strój dostosowany do sytuacji. Bardzo wiele może zdziałać także szczery uśmiech na naszej twarzy. W zależności od stanowiska, na które aplikujemy wymogi odnośnie naszej aparycji mogą się różnić.

Rozmowa kwalifikacyjna – jak zadbać o swój wizerunek

Jeżeli idziemy na spotkanie z naszym potencjalnym pracodawcą, a ubiegamy się o stanowisko hostessy możemy się spodziewać, że głównym czynnikiem, który będzie oceniany jest nasz wygląd. W tej kwestii możemy wiele poprawić, jednak pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zmienić. Jeżeli preferowane są kobiety wysokie, a my mamy sto pięćdziesiąt centymetrów wzrostu, bardzo prawdopodobne jest, że nie otrzymamy interesującego nas stanowiska. Sytuacja może wyglądać podobnie, kiedy mamy dużą nadwagę. Jeżeli jednak na naszym stanowisku cenione są inne cechy, nasz wygląd zewnętrzny nie musi być przeszkodą. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy nad nim popracować. Jeżeli ubiegamy się o posadę w kancelarii prawniczej, mamy dobre CV, jednak przyjdziemy na rozmowę z naszym potencjalnym pracodawcą niewłaściwie ubrani, możemy liczyć się z tym, że nasza kandydatura również zostanie odrzucona. Rozmowa kwalifikacyjna to okazja, żeby zaprezentować wszystkie aspekty naszej osobowości. Jeżeli ubiegamy się o pracę na danym stanowisku powinniśmy zdawać sobie sprawę jaki dress code obowiązuje w danej branży. Zignorowanie tego aspektu może spowodować, że zostaniemy odebrani jako osoby niepoważne i nie szanujące swojego zawodu. Powinniśmy o tym pamiętać. Nie każda branża jest równie rygorystyczna jeżeli chodzi o kwestie ubioru. Jeżeli ubiegamy się o stanowisko w branży rozrywkowej prawdopodobnie możemy pozwolić sobie na zdecydowanie luźniejszy styl. Przed spotkaniem z pracodawcą dobrze jest się upewnić jak widziane są kwestie związane z ubiorem. Jeżeli nie mamy co do tego pewności możemy na przykład zadzwonić do sekretariatu danej firmy. W ten sposób z pewnością otrzymamy wiele cennych dla nas wskazówek.

Rozmowa kwalifikacyjna

Pamiętajmy, że nasz wizerunek nie dotyczy tylko i wyłącznie stroju. Przyszły pracodawca może zwrócić uwagę także na takie aspekty naszego wyglądu jak paznokcie, włosy, stan naszej cery, czy makijaż. Nasze paznokcie powinny być czyste i zadbane. Kobiety raczej nie powinny malować ich tego dnia na bardzo odważne kolory, chociaż jest to kwestia zależna od stanowiska, o które się ubiegamy. Nasze włosy powinny być schludne, świeżo umyte. Pamiętajmy, że zbyt odważne fryzury mogą nas dyskwalifikować na wielu stanowiskach. Podobnie sprawa wygląda z widocznymi tatuażami, czy kolczykami. Jeżeli przed nami rozmowa kwalifikacyjna powinniśmy zadbać także o odpowiedni makijaż.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>