Biuro Księgowe - Kraków: cennik, usługi

Biuro księgowe- jak założyć w mieście Kraków

Dzięki deregulacji zawodu księgowego biuro księgowe Kraków może założyć praktycznie każdy. Należy wykupić ubezpieczenie OC. Nie trzeba jednak ukrywać, by założyć biuro rachunkowe należy dysponować naprawdę sporym kapitałem. Prowadzenie przedsiębiorstwa jakim jest biuro rachunkowe w polskim systemie prawnym nie jest jednak łatwe. Polskie przepisy podatkowe nie są sprzyjające tym, którzy decydują się zarabiać w ten sposób. Choć z drugiej strony kto, jak właśnie nie księgowy miałby sobie poradzić z zawiłym i skomplikowanym prawem podatkowym w naszym kraju? Jeśli biuro księgowe założone jest przez specjalistę, z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym oraz sporą wiedzą o potencjalne zyski nie trzeba się martwić. Dobrze prowadzone biuro rachunkowe pozwala naprawdę sporo zarobić. Ci, którzy zakładają biuro rachunkowe muszą ponieść duże nakłady związane z zakupem sprzętu komputerowego, oprogramowania informatycznego niezbędnego do prowadzenia księgowości. Każdego roku należy również odnawiać licencję na korzystanie z oprogramowania.

Biuro księgowe w Krakowie- niełatwy biznes

Trudno jednak mieć nadzieję na to by całkiem nowe biuro rachunkowe otrzymało kredyt. Dlatego też tak bardzo ważne jest to by dysponować naprawdę sporym kapitałem własnym. Bądźmy też szczerzy. Osoby świeżo po studiach, nie mające praktycznego doświadczenia w zawodzie raczej powinny porzucić pomysł zakładania biura rachunkowego. Biuro księgowe Kraków polecamy założyć tylko wtedy gdy wiedza i praktyka pozwalają na samodzielne wykonywanie zawodu. Biuro rachunkowe nie sposób też założyć jeśli nie posiadamy samochodu służbowego. Klienci cenią te biura, które zapewniają dojazd do Klienta. Odradzamy też zakładanie biura rachunkowego samodzielnie. Najlepiej tego dokonać we współpracy z innymi. Trzeba więc się również przygotować na wydatki związane z wypłatami pracowników. Najlepiej zatrudnić takie osoby, które miały już wcześnie doświadczenie z księgowością prowadzoną w różnych formach opodatkowania.

Biuro Księgowe Kraków

Na rynku usług biur rachunkowych panuje naprawdę ogromna konkurencja. Największą stanowią jednoosobowe biura rachunkowe. To one zaniżają ceny usług księgowych. Często tego typu działalności prowadzone są w domach czy mieszkaniach. Dzięki temu księgowi oszczędzają na kosztach wynajmu lokalu. Biuro rachunkowe można jednak założyć również pod postacią spółki cywilnej. Jest to najlepsza forma prawna dla tych, którzy zakładają biuro księgowe Kraków w kilka osób. Można również zastosować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Do tego typu spółki potrzebny jest jednak kapitał zakładowy. wynosi on 5 tys. zł. Dzisiaj warto starać się o to by biuro rachunkowe nie ograniczało się tylko i wyłącznie do świadczenia usług z zakresu samej księgowości. Nowo-powstałe biuro rachunkowe dużo zyska jeśli nawiąże współpracę z kancelarią prawną specjalizującą się w prawie podatkowym. Klienci cenią sobie dostęp do wysoko wykwalifikowanych fachowców nie tylko z dziedziny księgowości ale również kadr i płac, oraz doradztwa podatkowego świadczonego przez prawników.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>